Gabionové konstrukce

Gabionové zdi a ploty zkonstruované ze sítí s povrchovou úpravou Zn+Al (95+5%) a kamenů mají širokou škálu využití. Stále častěji můžete gabionové ploty vidět u rodinných domků nebo kolem firemních či administrativních budov. Gabionové konstrukce se využívají také jako opěrné zdi.

S ohledem na své využití gabiony zajišťují bezpečnost, ochranu, soukromí a působí i jako zajímavý venkovní designový prvek.

Pro investory, architekty, obce, soukromé podniky, kutily i domácnosti připravujeme návrhy gabionů, které následně dodáváme a realizujeme podle přání klienta.

Společně s vámi připravíme návrh a nabídneme vám řešení na míru, například gabionové matrace, armované svahy nebo opěrné zdi.

Trendy v gabionových plotech

Aktuálně nejoblíbenějším designem gabionů jsou gabionové ploty. Gabiony se tradičně plní různými druhy kamene. Výplň může tvořit také sklo, ale toto řešení je několikanásobně dražší než běžný kámen.

Trendem v gabionových řešeních jsou zelené gabiony. Do prázdné konstrukce gabionové sítě(tzv. treláže) lze vysadit popínavé rostliny, které prorůstají a v gabionu tak vyroste působivý zelený plot.

Zdarma zpracujeme aktuální cenovou nabídku na základě požadavků zákazníka, příp. dodaných podkladů.